Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Chińskie mundury Typ-21

Wojska lądowe, Marynarka wojenna, Lotnictwo wojskowe, 10 stycznia 2022

Ministerstwo obrony ChRL poinformowało o rozpoczęciu dystrybucji nowych wzorów umundurowania Typ-21 w jednostkach Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Typ-21 obejmuje całą rodzinę mundurów, które mają być stopniowo dostarczane wojsku w kolejnych partiach.

Przykładowe odmiany umundurowania bojowego Typ-21

Pierwsze elementy nowego umundurowania, które dzieli się ono na mundury bojowe i robocze, według oficjalnego komunikatu, miały już trafić do wszystkich żołnierzy chińskich sił zbrojnych. Pierwsze z nich są kompletowane butami bojowymi występującymi w dwóch odmianach. Zaś mundury są w kilku wzorach maskujących, różniących się w zależności od rodzaju wojsk lub obszaru działań. Nowe mundury bojowe będą mogły być używane w walce, szkoleniu, wypełnianiu codziennych obowiązków służbowych i prowadzeniu operacji reagowania kryzysowego.

Przykładowe odmiany umundurowania roboczego Typ-21 w wersji zimowej / Ilustracje: MO ChRL

Z kolei mundury robocze występują w dwóch odmianach – zimowej i wiosenno-jesiennej. Mogą być łączone z okrągłymi kapeluszami, skórzanymi butami i innymi elementami mającymi zastosowanie w m.in. pracach biurowych. Także w tym przypadku będą występować różnice kolorystyczne w zależności od rodzaju wojsk (Restrukturyzacja sił zbrojnych ChRL, 2019-01-23).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.