Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

RPA rezygnuje z A400M!

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 05 listopada 2009

Południowoafrykański rząd zrezygnował z zakupu 8 samolotów transportowych Airbus A400M, ze względu na wzrost kosztów i opóźnienie programu. To pierwszy odbiorca, który zrezygnował z europejskiego transportowca.

A400M jest ciągle popierany przez państwa europejskie, głównie współproducentów samolotu. Rząd RPA stwierdził jednak, że w obecnych uwarunkowaniach gospodarczych nie jest w stanie sfinansować coraz droższego zakupu / Zdjęcie: Airbus

Decyzje podjęto na specjalnym posiedzeniu rządu w Cape Town, po przedstawieniu przez resort obrony raportu na temat statusu programu. Wcześniej kontrakt bardzo mocno krytykowała parlamentarna opozycja.

Podstawowym powodem jest wzrost kosztów pozyskania 8 samolotów. Zawarty w grudniu 2004 kontrakt miał wartość ok. 800 mln Euro. Władze zakładały, że wszystkie koszty, związane z ich pozyskaniem zamkną się kwotą 17 mld randów (ok. 2,2 mld USD).

Niedawno szef agencji zamówień wojskowych Armscor, Sipho Mkwanazi poinformował jednak, że całkowity koszt programu - łącznie z obsługą i serwisowaniem samolotów przez okres ich wykorzystywania oraz sumami na wypożyczenie innych transportowców na 6 lat, niezbędnych do zlikwidowania skutków opóźnienia programu - wyniesie 47 mld randów, czyli ponad 6 mld USD.

Drugim powodem jest fakt nie wywiązania się producenta z zapisów umowy zakupu A400M, dotyczących terminów dostaw.

Zerwanie kontraktu - co stanie się faktem po zapowiedzianych już działaniach agencji Armscor - pozwoli przenieść do ministerstwa skarbu 2,9 mld randów, które stanowiły zabezpieczenie transakcji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.