Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Test ulepszonego BrahMosa

Przemysł zbrojeniowy, Nowe technologie, 20 stycznia 2022

Dzisiaj, 20 stycznia 2022, w Indiach o godzinie 10:30 czasu lokalnego przeprowadzono test ulepszonego naddźwiękowego pocisku manewrującego BrahMos. Wystrzelono go z ośrodka Chandipur w Odisha. Próbę przeprowadził producent pocisku – Brahmos Aerospace – we współpracy z DRDO. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele rosyjskiego WPK NPOM.

Zmodyfikowany BrahMos ma udoskonalony systemem kierowania zapewniajacy bardziej optymalną trajektorię lotu / Zdjęcie: MO Indii

Według oficjalnego komunikatu Ministerstwa Obrony Indii test zakończył się powodzeniem. Pocisk poruszał się po przewidzianej, zmodyfikowanej względem oryginalnego BrahMosa trajektorii. Lot pocisku był monitorowany przez szereg sensorów telemetrycznych, radarów i systemów optoelektronicznych.

Zmodyfikowany układ kierowania ma zapewnić lepsze zdolności pocisku, nie podano jednak jakie. Najprawdopodobniej dotyczy to optymalizacji trajektorii w celu zwiększenia zasięgu i możliwości przełamywania systemów obronnych.

BrahMos został opracowany wspólnie przez DRDO i WPK NPOM. W jego konstrukcji wykorzystano doświadczenia Rosjan zdobyte w czasie prac nad własnymi pociskami hipersonicznymi. Pocisk jest stale rozwijany. Poprawiane są jego parametry i efektywność przeciwko celom morskim i lądowym (Kontrakt na BrahMosy dla Filipin, 2022-01-15, Podwójny test BrahMosa, 2019-12-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.