Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Finlandia przetestuje transportery Patria 6x6

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 28 stycznia 2022

Puolustusvoimat (siły zbrojne Finlandii) zamówiły partię wdrożeniową liczącą 3 kołowe transportery opancerzone Patria 6x6. Zakup jest realizowany na podstawie umowy ramowej podpisanej pod koniec sierpnia 2021 w ramach międzynarodowego programu Common Armoured Vehicle System (CAVS).

Transportery Patria 6x6 zostaną przekazane Finom latem br. / Zdjęcie: Patria

Zamówione pojazdy będą testowane przez personel Maavoimat (wojsk lądowych). Jeżeli zakończą się pomyślnie Finowie zamówią pojazdy z produkcji seryjnej, które wejdą do służby w jednostkach liniowych. Wozy przeznaczone do testów trafią do odbiorcy latem br.

Obecnie w programie CAVS uczestniczy Finlandia – jako lider – i Łotwa, która zdążyła już wdrożyć do eksploatacji pierwsze transportery. Przewiduje się, że w najbliższym czasie do inicjatywy włączy się również Szwecja. Uczestnicy CAVS są otwarci na dołączenie do programu także innych państw. Wspólne zamówienia pozwalają zmniejszyć koszty produkcji i stworzyć kompleksowy system wsparcia floty transporterów (Szwecja dołączy do CAVS, 2021-12-14, Pierwsze kto Patria 6x6 dla Łotwy, 2021-11-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.