Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Więcej lotów Air France do USA

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 08 lutego 2022

Od ponownego otwarcia granic Stanów Zjednoczonych Ameryki USA w listopadzie 2021 Air France stopniowo zwiększają swoją siatkę lotów do tego kraju, będące dla przewoźnika jednym z najważniejszych rynków pod względem liczby oferowanych miejsc na lotach międzykontynentalnych.

W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2022 narodowy przewoźnik Francji planuje dalszą rozbudowę oferty do USA / Zdjęcie: Air France

Obecnie na pokładach samolotów Air France można podróżować do 11 amerykańskich miast, a całkowita oferta miejsc stanowi 90% poziomu sprzed pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Od wiosny zostaną wznowione loty do kolejnych dwóch miast – Denver i Dallas. W rezultacie w nadchodzącym sezonie francuska linia będzie oferowała połączenia przez Paryż do 13 miast w USA, oddając do dyspozycji swoich klientów blisko 200 rejsów tygodniowo, czyli o 20% więcej niż latem 2019.

Na wszystkich lotach Air France z i do USA działa już usługa Ready to Fly, która umożliwia wcześniejszą weryfikację i zatwierdzenie dokumentów zdrowotnych, jeszcze przed przybyciem na lotnisko. Obecnie Air France oferują połączenia do 11 miast w USA. Są to: Atlanta, Boston, Chicago, Detroit, Houston, Los Angeles, Miami, Nowy Jork (JFK), Seattle, San Francisco i Waszyngton, a całkowita pula miejsc na lotach między Francją a USA stanowi 90% poziomu sprzed pandemii.

W nadchodzącym sezonie wiosenno-letnim 2022 narodowy przewoźnik Francji planuje dalszą rozbudowę oferty. Od 27 marca 2022 wznowi połączenie między Paryżem (CDG) a Dallas w Teksasie, oferując swoim klientom 5 lotów tygodniowo. Natomiast od 4 maja br. mają powrócić loty z Paryża (CDG) do Denver w Kolorado (3 razy w tygodniu), które zostały zainaugurowane w ub. r.

Ponadto pasażerowie ponownie będą mieli do dyspozycji loty do Nowego Jorku (JFK) z dwóch paryskich lotnisk, dzięki wznowieniu połączeń na tej trasie z lotniska Orly w Paryżu (1 lot dziennie) od 27 marca br. W rezultacie w nadchodzącym sezonie letnim francuskie towarzystwo będzie oferowało połączenia przez Paryż do 13 miast w Stanach Zjednoczonych, oddając do dyspozycji blisko 200 lotów w tygodniu, czyli o 20% więcej niż latem 2019 (Air France polecą do Quebeku, 2022-01-26).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.