Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Indonezja chce kupić pokpr NSM

Marynarka wojenna, 16 lutego 2022

Według indonezyjskiego portalu JournalNews Tentara Nasional Indonesia Angkatan Laut (TNI-AL, marynarka wojenna Indonezji) zamierza pozyskać pociski przeciwokrętowe NSM. Nowe uzbrojenie o zasięgu 250 km ma się przyczynić do polepszenia zdolności bojowych okrętów.

Pierwszym okrętem, który może zostać uzbrojony w NSM będzie KRI Golok / Zdjęcie: Naval Post

Informacja na temat zamiaru pozyskania norweskich pocisków została ujawniona w czasie spotkania szefa sztabu TNI-AL adm. Yudo Margono z przedstawicielami Lundin Industries Invest, Datareka Integrasia di Wisma Elang Laut i Kongsberg Defence & Aerospace. Odbyło się ono 9 lutego br. w Dżakarcie.

Pierwszy okręt, który miałby zostać dozbrojony w pokpr NSM to KRI Golok (688), typu Klewang. Jest to niewielka jednostka w układzie trimarana zbudowana przez indonezyjską stocznię PT Lundin. Została przyjęta do służby w styczniu br. Ma długość 62,5 m, wyporność 219 t, zaś załogę stanowi 29 oficerów i marynarzy. Uzbrojenie składa się wyłącznie z armaty automatycznej i wkm. Docelowo ma być to okręt rakietowy, co może zostać osiągnięte dzięki zintegrowaniu NSM (Indonezja zwiększa budżet obronny, 2014-08-18).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.