Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zamówienie FN FCU Mk3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska specjalne, 17 lutego 2022

Zakłady FN Herstal poinformowały o wybraniu systemu kierowania ogniem FN FCU Mk3 dla 40-mm granatników rewolwerowych używanych przez jednostkę wojsk specjalnych z nieujawnionego państwa Europy. Nie podano również skali i wartości przewidywanego zamówienia.

Użycie systemu kierowania ogniem FN FCU Mk3 zwiększa prawdopodobieństwo trafienia celu pierwszym strzałem / Zdjęcie: FN Herstal

System FN FCU Mk3 wpływa na zwiększenie precyzji ognia prowadzonego z użyciem granatników kal. 40 mm strzelających amunicją o niskiej i średniej prędkości wylotowej. Zwiększa prawdopodobieństwo trafienia celu pierwszym strzałem. Może być montowany na karabinkach z granatnikiem podwieszanym lub na granatnikach jedno- i wielostrzałowych.

FN FCU Mk3 składa się z modułu integrującego celownik kolimatorowy, dalmierz laserowy o zasięgu 1000 m (opcjonalnie do 2500 m), podświetlacz laserowy w świetle widzialnym i podczerwieni oraz komputer balistyczny. Masa systemu to ok. 580 g bez baterii. Może być używany o każdej porze doby (Premiery FN Herstal, 2010-06-17).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.