Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Irackie Hellfire

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 12 listopada 2009

Przedstawiciele amerykańskich wojsk lotniczych poinformowali przedwczoraj, że 4 listopada na poligonie w pobliżu bazy lotniczej Al Asad, przeprowadzono pierwsze, próbne odpalenie ppk Hellfire z pokładu irackiego, uzbrojonego modelu Cessny AC-208 Caravan.

Trzech irackich żołnierzy, którzy jako pierwsi otrzymali uprawnienia do zawieszania uzbrojenia, w czasie ćwiczenia z makietą pocisku Hellfire

Pierwsze 2 z zamówionych 5 samolotów Cessna AC-208 Caravan (lub Combat Caravan) dotarły do Iraku w 2008. Pozostałe, w bieżącym roku (kontrakt o wartości ponad 23 mln USD zakładał również opcję na 2 kolejne maszyny).

AC-208B to zmodernizowana wersja cywilnego modelu C-208B, przystosowana do zadań przeciwpartyzanckich. W tym celu, obok zainstalowania systemów łączności wojskowej, samoloty wyposażono w głowice rozpoznawcze L-3 Wescam MX-15D, wraz z laserowym wskaźnikiem celu i laserowym dalmierzem. Służą one do naprowadzania ppk Hellfire. Samoloty otrzymały, już w Iraku, dwa węzły podwieszeń dla pary tych pocisków. Są to więc pierwsze, uzbrojone samoloty irackich wojsk lotniczych.

AC-208B w barwach irackich wojsk lotniczych, jeszcze przed zamontowaniem podwieszeń dla ppk Hellfire / Zdjęcia: USAF

Przedstawiciele USAF poinformowali przedwczoraj, że 4 listopada na poligonie przy największej, amerykańskiej bazie lotniczej Al Asad w centrum kraju, przeprowadzono pierwsze, próbne odpalenie pocisku Hellfire przez iracką załogę. Nieco wcześniej, we wrześniu uprawnienia do podwieszania uzbrojenia otrzymało pierwszych 3 techników irackich.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.