Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy Mi-8 z ukraińskim ppk

Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 18 lutego 2022

Państwowy Instytut Badań i Certyfikacji Uzbrojenia Ukrainy zakończył próby państwowe prototypowego śmigłowca Mi-8MSB-W zintegrowanego z kompleksem kierowania uzbrojeniem 524R z ukraińskimi ppk RK-2W Barier-W. Obecnie wyniki testów są poddawane analizie, która pozwoli uzyskać informacje na temat spełnienia wymagań przez tak skonfigurowany śmigłowiec.

Przewiduje się, że kompleks 524R zostanie w przyszłości zintegrowany z ukraińskimi śmigłowcami Mi-24 / Zdjęcie: MO Ukrainy

W czasie prób wystrzelono ponad 30 ppk na odległość ponad 6,5 km. Mają one zweryfikować zgodność z założonymi przez potencjalnego odbiorcę zdolnościami bojowymi, charakterystykami technicznymi i operacyjnymi Mi-8MSB-W.

Kompleks 524R umożliwia wykrywanie, identyfikację, rozpoznanie i śledzenie celów o każdej porze doby z użyciem głowicy optoelektronicznej PM-LKT. Dotyczy to stacjonarnych i poruszających się obiektów znajdujących się na ziemi lub w powietrzu. Zasięg wykrycia celu przez PM-LKT to 10 km. Kompleks jest zintegrowany z pociskami Barier-W RK-2W z tandemową głowicą kumulacyjną i RK-2OF z głowicą odłamkowo-burzącą. Mają one zasięg 7,5 km i naprowadzane są automatycznie w wiązce lasera. Głowica bojowa RK-2W może przebić ponad 800 mm pancerza za ERA. Głównym elementem kompleksu kierowania uzbrojeniem 524R jest głowica optoelektroniczna PM-LKT (Ukraińskie uzbrojenie dla Kamerunu, 2020-08-21).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.