Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Biskup Polowy WP Tadeusz Płoski w siedzibie AL Altair

Strategia i polityka, 12 listopada 2009

Dziś Biskup Polowy Wojska Polskiego Tadeusz Płoski odwiedził siedzibę Agencji Lotniczej Altair, wydawcy ML Skrzydlata Polska i RAPORT-wto.

Biskup Polowy WP Tadeusz Płoski poświęcił pomieszczenia redakcyjne najstarszego w Europie czasopisma lotniczego - Skrzydlatej Polski. Miesięcznik wchodzi w rok kolejnej ważnej rocznicy - 80-lecia istnienia. Biskup Płoski spotkał się w związku z tym z zespołem Skrzydlatej Polski - redaktorem naczelnym Grzegorzem Sobczakiem oraz redaktorem-seniorem Henrykiem Kucharskim i wieloletnią sekretarz redakcji Teresą Szymanek.

Na prośbę wydawcy biskup Płoski poświęcił pomieszczenia redakcyjne. Otrzymał album poświęcony lotnictwu z podpisami członków zespołu redakcyjnego i pracowników AL Altair i kolekcję wydawnictw historycznych Agencji, w tym unikatowy album Ku czci poległych lotników. Warto przypomnieć, że prócz Skrzydlatej Polski Agencja wydaje m.in. AeroPlan, RAPORT - wojsko, technika, obronność, Broń i Amunicja i LOTNIK - General Aviation Magazine.

Biskup Polowy WP Tadeusz Płoski w czasie ciekawej rozmowy podzielił się wrażeniami z obchodzonego wczoraj Święta Niepodległości. Pytał też o plany wydawnicze oraz sytuację w środowisku lotniczym i obronnym. Wspomniał, że sam przez kilka lat był redaktorem naczelnym dwutygodnika Ordynariatu Polowego Nasza Służba. Najważniejszym wnioskiem ze spotkania i rozmowy był potrzeba integracji środowiska lotniczego i obronnego. Biskup Tadeusz Płoski przyjął zaproszenie na najbliższe posiedzenie Krajowej Rady Lotnictwa oraz na planowaną na wiosnę konferencję na temat sytuacji w polskiej obronności.

Biskup Polowy WP Tadeusz Płoski wręczył dziennikarzom i pracownikom AL Altair obrazki z wizerunkiem Matki Bożej Królowej Polski, której rzeźba znajduje się w ołtarzu głównym Katedry Polowej WP.


Drukuj Góra