Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Społeczność użytkowników K9

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 lutego 2022

Południowokoreańska Hanwha Defense uruchomiła K9 User Community – klub użytkowników armatohaubic samobieżnych K9. Będzie on miejscem wymiany doświadczenia i wiedzy z eksploatacji armatohaubic w różnym środowisku.

Inauguracyjne wydarzenie będzie okazją dla uczestników do podzielenia się doświadczeniem korzystania z armatohaubic K9 i optymalizacji procesu szkolenia załóg / Zdjęcie: Hanwha Defense

Pierwsze spotkanie użytkowników K9 odbędzie się w kwietniu w południowokoreańskim mieście Changwon. W tym celu Hanwha wystosowała zaproszenia do sił zbrojnych, Estonii, Finlandii i Norwegii, użytkujących armatohaubice tego typu. Zaproszenie otrzymała też Australia, która zamówiła K9 w grudniu 2021. Spotkanie będzie podzielone na kilka sesji, w których uczestniczyć będą grupy robocze. Sesje dotyczyć będą tematów takich jak eksploatacja, szkolenie i obsługa techniczna.

Przewiduje się, że delegacje uczestniczące w spotkaniu będą obejmować przedstawicieli sił zbrojnych, personelu logistyki i obsługi technicznej. Zaproszono też partnerów przemysłowych zaangażowanych w produkcję K9, aby poruszyć kwestie możliwości współpracy przemysłowej. Jednym z partnerów uczestniczących w wydarzeniu będzie australijska Universal Motion Simulation specjalizująca się w symulatorach jazdy. Nawiązała ona współpracę z Hanwha Defense Australia w 2021 na potrzeby rynków międzynarodowych (Egipt wybrał haubice K-9, 2022-02-02, Australia kupuje AS9 Huntsman, 2021-12-13).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.