Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ostatnie testy Kornet-1D

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 22 lutego 2022

Agencja TASS poinformowała, że samobieżny system przeciwpancerny Kornet-D1 dla pododdziałów artylerii rosyjskich Wojsk Powietrznodesantowych (WDW) przechodzi ostatni etap testów. Informację potwierdziło wczoraj, 21 lutego 2022, biuro prasowe Rostiechu.

Wóz rozpoznawczy pełniący też funkcję wozu dowodzenia i kierowania

Bazą dla systemu jest bojowy wóz desantu BMD-4M. Na jego podwoziu zamontowane zostały wyrzutnie ppk Kornet-D1. Występują dwie wersje pojazdu. Pierwszy z nich to pojazd rozpoznawczy pełniący też funkcję wozu dowodzenia i kierowania. Uzbrojony jest w dwie podwójne wyrzutnie ppk. Druga wersja to wóz bojowy uzbrojony w dwie poczwórne wyrzutnie ppk. Rosjanie rozwijają też odmianę montowaną na pojazdach opancerzonych Tigr-M.

Wóz bojowy z ośmioma wyrzutniami ppk Kornet-D1 / Zdjęcia: VK

Głównym środkiem rażenia opracowanych systemów są ppk Kornet-D1. Za ich pomocą można razić pojazdy opancerzone, w tym wyposażone w pancerz reaktywny, jak również cele powietrzne. Pociski o zasięgu zwiększonym z 5,5 do 10 km są naprowadzane w wiązce lasera. Według Rosjan samobieżne wyrzutnie Kornet-D1 mogą zwalczać jednocześnie dwa cele w ramach ognia automatycznego (Serbia odebrała Kornety, 2021-12-29, Jordania wyprodukuje Kornety, 2021-03-01).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.