Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zakazy lotów dla samolotów rosyjskich

Strategia i polityka, Transport lotniczy, Służby państwowe, 26 lutego 2022

Kolejne państwa zakazują lotów samolotów rosyjskich w swej przestrzeni powietrznej. Do Polski dołączyły Czechy, Wielka Brytania, Mołdawia i Bułgaria. Mapę pokazującą sytuację w tym zakresie opublikował portal FlightMode.

Mapa: FlightMode

Zdaniem portalu, mapa jest aktualna na 26 lutego 2022, 00:00 UTC. Zarysy niektórych państw odbiegają jednak na niej od rzeczywistości. Dotyczy to także Polski. Co więcej, mapa nie uwzględnia Mołdawii, która także zamknęła swoją przestrzeń powietrzną dla samolotów rosyjskich.

Jako pierwsza, 24 lutego 2022 swą przestrzeń powietrzną dla samolotów rosyjskich zamknęła Wielka Brytania. W odpowiedzi Rosawiacja poinformowała następnego dnia, że Rosja zakazuje wykorzystania swej przestrzeni powietrznej dla rejsów samolotów związanych z Wielką Brytanią.

Polski rząd decyzję o zakazie lotów samolotów rosyjskich podjął wczoraj, 25 lutego 2022. Po przyjęciu rozporządzenia rządu i jego opublikowaniu Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował NOTAM – dokument rozsyłany do wszystkich operatorów lotniczych na świecie informujący o sytuacji. Od 15:00 loty do Rosji zawiesiły PLL LOT.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.