Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US Army pobiera sprzęt z APS-2

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Logistyka, 02 marca 2022

Po raz pierwszy w historii amerykańskich magazynów Army Prepositioned Stock-2 (APS-2) w Niemczech pobierany jest sprzęt do wyekwipowania pełnego Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego (ABCT). Amerykańska 405th Army Field Support Brigade (405th AFSB) odpowiedzialna za zarządzanie zmagazynowanym sprzętem przekazuje go żołnierzom 1st ABCT ze składu 3rd Infantry Division (3. Dywizji Piechoty).

Wyposażenie pobierane z magazynów APS-2 pozwoli uzbroić 4 bataliony 1st ABCT / Zdjęcie: US Army

Według komunikatu dowództwa 405th AFSB setki pojazdów i innego sprzętu zostały przygotowane do działania w drugim tygodniu lutego br. Obecnie realizowany jest przerzut sprzętu z magazynów Coleman w Mannheim do centrum szkoleniowego w Grafenwoehr do strefy ECHA. Wyposażenie transportowane jest ciężarówkami wojskowymi i cywilnymi. Na miejscu sprzęt zostanie przekazany żołnierzom 1st ABCT przerzuconym do Niemiec z Fort Stewart w stanie Georgia.

Dowódca AFSBn-Germany ppłk Rebecca Milkowski powiedziała: Wykonanie operacji APS-2 ECHA jest wymagającym i złożonym zadaniem, wymagającym znacznego wysiłku całego zespołu, aby osiągnąć powodzenie w tej misji. […] To niesamowity widok, kiedy tyle różnych organizacji współpracuje, aby umożliwić naszemu zespołowi szybki odbiór, wystawianie i przekazywanie sprzętu 1st ABCT z 3rd Infantry Division we wspieraniu operacji w Europie.

Magazyny opuszcza podstawowy sprzęt Pancernego Brygadowego Zespołu Bojowego, w tym czołgi podstawowe M1 Abrams, bwp M2 Bradley, pojazdy opancerzone JLTV, armatohaubice samobieżne M109 Paladin, ciężarówki HEMTT, generatory, zestawy do transportu kontenerów i inne. Umożliwi to uzbrojenie 4 batalionów brygady (Amerykańskie JLTV w APS-2, 2021-05-27, M109A7 w Europie, 2021-03-15).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.