Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Talibowie ostrzelali śmigłowiec niemieckiego ministra obrony

Strategia i polityka, 15 listopada 2009

W piątek w Afganistanie zostały ostrzelane 3 śmigłowce CH-53 przewożące niemiecką delegację z ministrem obrony Karlem-Theodorem zu Guttenbergiem. Nikomu nic się nie stało.

Dwudniowa wizyta Niemców w Afganistanie odbywała się 13 i 14 listopada. Do ostrzelania śmigłowców z broni maszynowej doszło rankiem 13 listopada w północnej prowincji Kunduz, krótko po starcie. Ostrzał nie spowodował realnego zagrożenia dla pasażerów śmigłowców.

Według niemieckich mediów, kilka dni wcześniej talibscy strzelcy trafili zewnętrzny zbiornik paliwa jednego z CH-53, zmuszając go do lądowania.

Niemiecki minister spotkał się z prezydentem Afganistanu Hamidem Karzaiem i ministrem spraw zagranicznych Abdulem Rahim Wardakiem. Rozmawiał też z dowódcą ISAF, amerykańskim generałem Stanleyem McChrystalem. Guttenbergowi towarzyszył generał Wolfgang Schneiderhan i ambasador w Kabulu Werner Hans Lauk

Guttenberg poinformował o zwiększeniu niemieckiego kontyngentu o 120 żołnierzy. Przybędą oni do prowincji Kunduz w połowie stycznia 2010. Obecnie w Afganistanie jest 4200 niemieckich żołnierzy. Zgodnie z decyzją parlamentu ich liczba nie może przekroczyć 4500. Afgańska misja jest bardzo niepopularna w niemieckim społeczeństwie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.