Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zdobyczne pojazdy remontowane na Ukrainie

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, Konflikty zbrojne, 04 marca 2022

Sztab Generalny SZ Ukrainy poinformował, że przedsiębiorstwa wchodzące w skład Ukroboronpromu rozpoczęły przyjmowanie i naprawę zdobycznych rosyjskich pojazdów. Według opublikowanych zdjęć jako pierwsze mają zostać wyremontowane samochody opancerzone Tigr 4x4.

Do tej pory na zdjęciach i nagraniach udało się potwierdzić przejęcie przez Ukraińców 8 samochodów opancerzonych Tigr 4x4 / Zdjęcie: Sztab Generalny SZ Ukrainy

Wśród zdobytego rosyjskiego sprzętu – według obserwatorów – udało się do tej pory potwierdzić na zgromadzonych materiałach wizualnych przejęcie przez Ukraińców co najmniej 35 czołgów, 70 bwp i transporterów opancerzonych i 9 samochodów opancerzonych. Udało się też potwierdzić przejęcie ukraińskiego sprzętu przez Rosjan, w tym co najmniej 15 czołgów, 27 bwp i transporterów opancerzonych i 9 samochodów opancerzonych.

Jak poinformował Ukroboronprom w ostatnich dniach udało się naprawić ponad 10 pojazdów opancerzonych i 6 systemów przeciwlotniczych. Nie podano jednak informacji, czy chodzi o sprzęt zdobyczny. W obliczu intensywnej walki informacyjnej do większości informacji należy podchodzić z dużą ostrożnością (Straty stron w walkach na Ukrainie, 2022-03-03, Straty lotnicze w wojnie na Ukrainie, 2022-02-27).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.