Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowe inwestycje w Volocopter

Transakcje, Nowe technologie, Przemysł lotniczy, 05 marca 2022

Południowokoreański WP Investments, Honeywell i Atlantis uczestniczą w inwestycjach wartych 170 mln USD w projektujący samoloty eVTOL Volocopter. Niemiecki start-up poinformował wczoraj, że po zakończeniu rundy finansowania serii E zebrał już 579 mln USD. Te środki mają zostać przeznaczone na rozwój dwumiejscowego pojazdu VoloCity, autonomicznego frachtowca VoloDrone i samolotu pasażerskiego VoloConnect.

Dwumiejscowy samolot eVTOL VoloCity ma operować w sieci VoloPort w ramach planów wspieranych teraz przez nowe finansowanie z serii E / Zdjęcie: Volocopter

WP Investments z siedzibą w Seulu planuje zawarcie z Volocopter spółki joint venture, która ma rozwijać loty pasażerskie samolotów elektrycznych w Korei Południowej. Seul może być jednym z pierwszych ośrodków na świecie, które uruchomią miejską komunikację lotniczą (AAM).

Oprócz WP Investments i grupy venture capital Atlantis, inni obecni inwestorzy wspierający rundę serii E to m.in. Btov Partners i Whysol. Nowym uczestnikiem inwestycji jest Honeywell Aerospace, aktywnie operujący w sektorze AAM, dostarczający zaawansowane technologicznie wyroby kilku projektantom samolotów eVTOL. Są to m.in. systemy napędowe, układy sterowania fly-by-wire i wyświetlacze. Przedsiębiorstwo twierdzi, że jako pierwsze w sektorze zaawansowanej mobilności powietrznej uzyskało zatwierdzenie jako organizacja projektowa od EASA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.