Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Egipt zainteresowany K2

Przemysł zbrojeniowy, Imprezy branżowe, 09 marca 2022

W mediach społecznościowych pojawiły się informacje o rozmowach prowadzonych w czasie targów World Defence Show 2022 w Rijadzie przez egipskiego Ministra Produkcji Wojskowej z przedstawicielami Hyundai Rotem. Dotyczą przede wszystkim oferowanych Egiptowi czołgów K2 Black Panther.

Egipt jest zainteresowany utworzeniem linii produkcyjnej czołgów K2 Black Panther / Zdjęcie: Twitter

Poruszane są kwestie wspólnego opracowania zsmu i możliwego udziału egipskiego przemysłu w produkcji czołgów K2. Czołgi tego typu są oferowane w nowej wersji K2EGY dedykowanej dla Egipcjan. Zainteresowanie Kairu południowokoreańskim czołgiem jest znane już od kilku miesięcy, mimo planów modernizacji ponad tysiąca używanych przez Egipt czołgów M1A1 Abrams. Egipskie media po raz pierwszy informowały o tym w ostatnich dniach listopada 2021. Mówiono wówczas o potencjalnym zakupie linii montażowej czołgów K2 i transferze technologii.

Czynnikiem przemawiającym za pancerną współpracą z Republiką Korei może być niedawne zamówienie przez Egipt południowokoreańskich armatohaubic samobieżnych K9. Wiele jednak zależy od pomyślnego przebiegu współpracy w realizacji dostaw (Egipt wybrał haubice K-9, 2022-02-02, Druga partia K2 dostarczona, 2022-01-27, Egipt negocjuje modernizację Abramsów , 2021-12-07).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.