Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejny atak Kinżałem

Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, Konflikty zbrojne, 20 marca 2022

Rosjanie po raz drugi wykorzystali pocisk hiperdźwiękowy Kinżał do ataku na ukraińskie instalacje wojskowe. Pocisk zniszczył duży magazyn paliwa na południu Ukrainy w pobliżu Konstantinowki w obwodzie nikołajewskim. Jednocześnie składy zostały zaatakowane pociskami samosterującymi Kalibr.

Hiperdźwiękowy pocisk rakietowy Kinżał w locie / Zdjęcie: MO FR

Według danych rosyjskich, pocisk hiperdźwiękowy Kinżał został wystrzelony z samolotu operującego nad Krymem. Z kolei pociski Kalibr wystrzeliły okręty operujące na Morzu Kaspijskim.

Kalibry zostały wystrzelone także z okrętów operujących na Morzu Czarnym. Zaatakowały one zakłady remontowe w Nieżinie w obwodzie czernichowskim. Zakłady te zajmowały się remontami pojazdów opancerzonych.

Rosjanie po raz kolejny zaatakowali też ośrodek szkolący zagranicznych ochotników chcących walczyć w Legionie Międzynarodowym. Tym razem był to ośrodek szkolenia sił specjalnych w Owruczu pod Żytomierzem. Miało tam zginąć ponad 100 osób. Pociski manewrujące, które zniszczyły ten ośrodek zostały wystrzelone z samolotu.

Przy okazji tego ataku Rosjanie przedstawili swoje dane na temat skutków ataku na podobny ośrodek pod Lwowem (Kinżał pierwszy raz użyty na Ukrainie, 2022-03-19). Twierdzą, że m.in. z podsłuchów korespondencji wynika, iż zginęło w nim aż 267 osób. Co ciekawe, według źródeł rosyjskich, do Polski miało trafić 450 rannych w ataku.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.