Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PLL LOT znów polecą do Indii

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 25 marca 2022

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie dalekodystansowe. Po blisko dwuletniej przerwie, Boeing 787 wystartuje w rejsie pasażerskim z Lotniska Chopina do stolicy Indii.

/ Zdjęcie: Piotr Rudzki – Lotnisko Chopina

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej sytuacją pandemiczną w Indiach, Polskie Linie Lotnicze LOT wznowiły rejsy do Delhi. Połączenie będą obsługiwały Dreamlinery 787-8 i 787-9. Rejsy będą wykonywane trzy razy w tygodniu, a od maja – pięć razy w tygodniu. Pierwszy Boeing do stolicy Indii wystartuje we wtorek 29 marca o 18.25. W 8 godzin samolot pokona ponad 7000 kilometrów.

Indie są jednym z najbardziej egzotycznych kierunków w naszej siatce połączeń. Cieszymy się, że po przerwie związanej z pandemią, nasze Dreamlinery mogą znów lądować na lotnisku w Delhi. Zapewnienie bezpośredniego połączenia jest bardzo ważnym elementem zacieśniania współpracy polsko-indyjskiej. To również świetna oferta dla Polaków, którzy wybiorą Indie na swój wakacyjny kierunek. Jestem przekonany, że Pasażerowie z Delhi i Mumbaju także docenią połączenie, które w komfortowy sposób umożliwi im dotarcie do wielu miast Europy, a także USA i Kanady – mówi Rafał Milczarski, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT (LOT-em po Polsce, 2022-03-24, PLL LOT polecą do Baku, 2022-03-21).

 Delhi nie jest jedynym miastem w Indiach, do którego można dotrzeć na pokładach floty narodowego przewoźnika. Wkrótce uruchomiona zostanie trasa Warszawa – Mumbaj. Do jednego z największych miast świata Dreamlinery PLL LOT polecą już 31 maja, o godzinie 15.40. Rejs potrwa ok. 8 godzin, w czasie których samolot pokona ok. 6500 kilometrów. Boeingi 787 będą latać do Mumbaju we wtorki i soboty.

Na trasach do Indii PLL LOT przygotowały dla pasażerów dedykowany produkt, zawierający elementy indyjskie – posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi, a także filmy z gatunku Bollywood.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.