Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letni rozkład z Katowic

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 27 marca 2022

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach w ramach połączeń regularnych i czarterowych ma znaleźć się 111 tras na 90 lotnisk w 30 krajach.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Pyrzowic poza nowymi rejsami regularnymi do Wenecji, wykonywanymi przez Ryanair i do Abu Zabi realizowanymi przez Wizz Air, znalazły się też 3 nowe kierunki czarterowe do: Marsa Matruh, Mostaru i Kutaisi / Zdjęcie: Piotr Adamczyk

Regularne połączenia oferowane przez linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL LOT i Lufthansa mają obejmować 50 tras na 43 lotniska w 19 państwach. Najwięcej, bo aż 11 tras, ma wieść do Włoch.

Ryanair mają latać do: Alghero, Bolonii, Katanii, Mediolanu-Bergamo, Trapani i Wenecji, która jest nowością w tegorocznym letnim rozkładzie z Pyrzowic.

Wizz Air mają natomiast wykonywać loty do Alghero, Katanii, Mediolanu-Bergamo, Neapolu i Rzymu-Ciampino. Przewoźnik ten ma też obsługiwać wszystkie 6 tras hiszpańskich do: Barcelony, Castellon, Fuerteventury, Malagi, Palma De Mallorca i na Teneryfę. Również 6 tras ma być dostępnych do Wielkiej Brytanii, z czego 4 mają być obsługiwane przez Wizz Air, latające do: Bristolu, Doncaster-Sheffield, Liverpoolu i Londynu-Luton, natomiast 2 pozostałe, do Londynu-Stansted i Manchesteru, mają być obsługiwane przez linie Ryanair.

W letnim rozkładzie lotów znalazło się 5 tras do Niemiec. Zarówno Wizz Air, jak i Ryanair mają latać do Dortmundu i Kolonii-Bonn, a Lufthansa do Frankfurtu. 3 z 4 tras norweskich ma obsługiwać Wizz Air, który ma wykonywać loty do Bergen, Oslo-Torp i Stavanger. Ryanair ma natomiast latać na lotnisko Oslo-Torp. Dwa kierunki greckie, do Aten i na Korfu ma obsługiwać Wizz Air. Do stolicy Grecji ma też latać Ryanair. Loty na Cypr mają wykonywać zarówno linie Wizz Air, w ofercie których znalazła się Larnaka, jak i Ryanair obsługujący połączenie do Pafos. Obie szwedzkie trasy, do Malmo i na lotnisko Sztokholm-Skavsta, ma obsługiwać Wizz Air. Nowością w ofercie tej linii z Pyrzowic mają być rejsy do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Przewoźnik ten ma też latać do Burgas, chorwackiego Splitu, Podgoricy w Czarnogórze, Kutaisi, Eindhoven, Reyjkaviku, Tel Awiwu i na Maltę. Ryanair ma natomiast wykonywać loty do Dublina, a PLL LOT do Warszawy.

 – W siatce połączeń regularnych na sezon lato 2022 mamy dwie ciekawe nowości. Po pierwsze to Abu Zabi Wizz Air, które wystartuje 1 kwietnia. Kierunek ma tę zaletę, że w Abu Zabi Wizz Air intensywnie rozwija azjatycką siatkę połączeń, skąd latać będzie m.in. do Sri Lanki. Dlatego nowa pyrzowicka trasa Wizz Air daje szerokie możliwości jeśli chodzi o organizację podróży do Azji. Druga nowość to główne weneckie lotnisko, czyli Marco Polo, do którego od 27 marca br. zacznie latać z Pyrzowic irlandzka linia lotnicza Ryanair – powiedział Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego zarządzającego MPL Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach.

W tegorocznym letnim rozkładzie lotów z Pyrzowic w ofercie biur turystycznych znalazło się aż 61 kierunków czarterowych do 19 państw. Najwięcej, bo aż 16 kierunków, ma być dostępnych do Grecji: Ateny, Chania, Heraklion, Kalamata, Kavala, Kefalonia, Korfu, Kos, Mytilene, Patras, Preveza, Rodos, Saloniki, Samos, Santorini i Zakynthos. 11 tras ma wieść do Hiszpanii: Barcelona, Fuerteventura, Girona, Gran Canaria, Ibiza, La Palma, Lanzarote, Palma De Mallorca, Malaga, Minorka i Teneryfa. Loty do Egiptu mają być wykonywane do stanowiącego tegoroczną nowość Marsa Matruh, a także do Hurghady, Marsa Alam, Sharm El Sheikh i Taby.

Chcący spędzić wczasy w Turcji, będą mogli polecieć Antalyi, Bodrum, Dalamanu i Izmiru, natomiast wybierający Włochy będą mogli udać się do Katanii, Lamezii Terme, Olbii i Palermo. Kierunki cypryjskie mają obejmować Ercan, Larnakę i Pafos, zaś tunezyjskie Dżerbę, Enfidhę i Monastyr. Po dwie trasy czarterowe mają być obsługiwane do Bułgarii (Burgas, Warna), Chorwacji (Dubrownik, Split) i Portugalii (Faro, Madera). Na zorganizowane wczasy będzie można też polecieć do stanowiących nowość w tegorocznym rozkładzie Mostaru w Bośni i Hercegowinie oraz Kutaisi w Gruzji, a także do: Albanii (Tirana), Czarnogóry (Podgorica), Dominikany (Puerto Plata), Gruzji, Macedonii (Ohryda), Maroka (Agadir), Meksyku (Cancun) oraz na Wyspy Zielonego Przylądka (Amilcar Cabral).

Tegoroczna letnia siatka połączeń czarterowych potwierdza silną pozycję pyrzowickiego lotniska w segmencie przewozów czarterowych. W tym momencie prognozujemy, że w ramach połączeń realizowanych na zlecenie biur podróży obsłużymy ok. 1,6 mln podróżnych, to 80% przewozów czarterowych z rekordowego 2019, kiedy to odnotowaliśmy w tej kategorii ruchu 2 mln pasażerów – dodał prezes Tomasik (Z LOT-em z Pyrzowic na Kubę, 2021-11-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.