Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Utworzono EuroTrophy

Przemysł zbrojeniowy, Transakcje, 29 marca 2022

Wczoraj, 28 marca 2022, w Niemczech utworzona została spółka EuroTrophy odpowiedzialna za marketing, sprzedaż i produkcję systemów ochrony aktywnej pojazdów Trophy typu hard kill. W jej skład weszły Krauss-Maffei Wegmann (KMW), General Dynamics European Land Systems (GDELS) i Rafael Advanced Defense Systems.

Obszarem zainteresowania EuroTrophy będzie rynek państw NATO i UE / Ilustracja: EuroTrophy

Dzięki zapowiedzianemu transferowi technologii spółka będzie mogła rozpocząć produkcję systemu Trophy w Niemczech. Będzie również zajmować się usługami integracji systemu na pojazdach i wsparcia eksploatacji. Przyczyni się to do zwiększenia szansy na pozyskanie nowych klientów na izraelski system wśród potencjalnych odbiorców w Europie. Głównym obszarem działalności EuroTrophy będzie rynek państw NATO i UE, podobnie jak spółka EuroSpike oferująca na Starym Kontynencie ppk rodziny Spike.

Do tej pory jedynym państwem w Europie, które zakupiło system Trophy są Niemcy. 23 zamówione zestawy Trophy zostaną zamontowane na czołgach Leopard 2A7A1 Bundeswehry. Drugim potencjalnym klientem jest Wielka Brytania, która testuje izraelski system przeznaczony dla modernizowanych czołgów Challenger 3 (Utworzenie EuroTrophy, 2021-11-12, Testy Trophy MV na Challengerze 3, 2021-11-10, Trophy HV przetestowany na Leo 2A7, 2021-11-03).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.