Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Airbus z Boeingiem w STH

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 30 marca 2022

Boeing i Airbus Helicopters podpisały 25 marca 2022 protokół ustaleń (MoU) o dołączeniu europejskiego koncernu do zespołu oferującego H-47Chinook Block 2 jako przyszły ciężki śmigłowiec transportowy (Schwerer Transporthubschrauber, STH) dla wojsk lądowych Niemiec.

Wizualizacja H-47 Chinook Block 2 w kamuflażu lotnictwa wojsk lądowych Niemiec / Ilustracja: Boeing

Nowe partnerstwo między Boeingiem i Airbusem ma na celu polepszenie niemieckich zdolności obronnych przy jednoczesnym wspieraniu niemieckiego przemysłu i wzrostu gospodarczego. Partnerstwo będzie czerpać z mocnych stron i połączonej wiedzy wiodących światowych producentów lotniczych.

Cieszymy się, że Airbus Helicopters dołączył do naszego zespołu partnerów strategicznych w programie H-47 Chinook dla Niemiec i razem zapewnimy najmocniejszą ofertę Bundeswehrze. Chinook od dziesięcioleci jest preferowanym ciężkim śmigłowcem w Europie i podstawą wielu operacji NATO. Jest to jedyny ciężki śmigłowiec, który jest w stanie zapewnić Niemcom natychmiastową interoperacyjność z krajami sojuszniczymi […] – powiedział Mark Cherry, wiceprezes i dyrektor generalny projektów śmigłowcowych Boeinga.

Opierając się na dziesięcioleciach doświadczenia jako partner Bundeswehry, Airbus Helicopters jest zadowolone mogąc dołączyć do zespołu Chinook Germany i współpracować z Boeingiem w zapewnianiu maksymalnej dostępności operacyjnej Bundeswehry – dodał Wolfgang Schoder, dyrektor generalny Airbus Helicopters w Niemczech.

W skład zespołu Boeinga oferującego Niemcom śmigłowce H-47 Chinook Block 2 wchodzą także: AERO-Bildung GmbH, CAE GmbH, ESG Elektroniksystem- und Logistik-GmbH, Lufthansa Technik AG, Honeywell Aerospace i Rolls-Royce Deutschland. W przypadku zwycięstwa w przetargu współpraca z niemieckim przemysłem obejmować ma obsługę techniczną, dostawy części zamiennych, szkolenia i wsparcie logistyczne oraz modyfikacje i zabudowanie elementów po dostawie (Niemcy anulowały przetarg na STH, 2020-09-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.