Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Były minister oskarżony za interesy z USA

Strategia i polityka, 21 listopada 2009

Prokuratura oskarżyła Nikołaja Conewa o sprzeniewierzenie 12,9 mln lewów (9,8 mln USD), w czasie, gdy był ministrem obrony Bułgarii. To już 4. członek socjalistycznego rządu, który otrzymał zarzuty prokuratorskie.

Według prokuratury, Conew, kupując od amerykańskiej MIC Industries linię produkcyjną konstrukcji metalowych dla hangarów, magazynów wojskowych i koszar, zawyżył na korzyść dostawcy cenę o milion lewów i 143 tys. USD. W przetargu startowało tylko jedno przedsiębiorstwo. Conew próbował przeprowadzić tę transakcję już w 1999-2000, gdy odpowiadał za dostawy w Ministerstwie Obrony.

Umowę w tej sprawie podpisano ostatecznie na początku bieżącego roku. Urządzenia zostały już dostarczone do Bułgarii, jednak nie można ich odebrać z magazynów służby celnej. Trzeba za nie zapłacić ok. 2 mln lewów cła. Środków tych brakuje jednak ministerstwu obrony.

Transakcja została opłacona z budżetu wojsk lotniczych, przez co musiano odłożyć część zapowiedzianych remontów i zmniejszyć liczbę lotów treningowych.

Conew to kolejny członek socjalistycznego rządu, który otrzymał zarzuty prokuratorskie. Wcześniej oskarżono byłego premiera, Siergieja Staniszewa (urodzonego w ZSRS i nie mającego do 1996 obywatelstwa bułgarskiego) o zagubienie dokumentów kontrwywiadu oraz ministrów pracy i rolnictwa - o różnego rodzaju nadużycia władzy i korupcję. Socjaliści stracili władzę w Bułgarii wyborach, w lipcu bieżącego roku.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.