Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Węgry zamówiły niemiecką amunicję

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 30 marca 2022

Ministerstwo Obrony Węgier zamówiło duży pakiet niemieckiej amunicji wartości kilkuset milionów euro. Pakiet obejmuje amunicję czołgową, do armat automatycznych, armatohaubic, karabinów maszynowych i granaty maskujące. Dostawy rozpoczną się w 2023 i potrwają do 2031.

Większość zamówionej amunicji ma zostać wyprodukowana na Węgrzech / Ilustracja: Rheinmetall

Zakup amunicji w standardzie NATO jest ważnym elementem modernizacji Magyar Szárazföldi Haderő (wojsk lądowych Węgier). W najbliższych latach wymianie ulegnie większość węgierskiegosprzętu ciężkiego pamiętającego czasy Układu Warszawskiego. Przyjęcie do służby pojazdów wyposażonych w broń nowego dla Węgier kalibru wymaga zbudowania odpowiednich zapasów amunicji. Co ciekawe, większość zamówionej amunicji ma zostać wyprodukowana na Węgrzech. Nie podano jednak szczegółów na temat miejsca produkcji, jej zakresu i transferu technologii.

Wśród zamówionej amunicji w kalibrach artyleryjskich wymieniana jest amunicja do gładkolufowych armat czołgowych kal. 120 mm dla węgierskich czołgów Leopard 2, amunicja do armat automatycznych kal. 30x173 mm dla bwp KF41 Lynx i 155-mm amunicja wraz z ładunkami miotającymi i zapalnikami dla armatohaubic PzH 2000. Ponadto Węgrzy zamówili amunicję strzelecką do km kal. 7,62 mm i wkm kal. 12,7 mm. Zamówiono też 40-mm granaty maskujące ROSY i 76-mm granaty maskujące Maske (Leopard 2A7HU na Węgrzech?, 2021-09-02, ASOP dla węgierskich bwp, 2021-05-19).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.