Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy obrotnic dla AMPV

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 13 kwietnia 2022

US Army Combat Capabilities Development Command Armaments Center w Picatinny Arsenal opracowało opancerzoną obrotnicę Objective Commander’s Weapon Station (OCWS) dla transporterów opancerzonych AMPV. Według komunikatu żołnierze rozpoczęli już testy i szkolenie z użyciem obrotnicy.

W opancerzeniu OCWS zastosowano nowy stop stali pancernej, mający chronić dowódcę pojazdu po wychyleniu z włazu AMPV

OCWS zostanie zintegrowana ze wszystkimi pięcioma wariantami AMPV, czyli wozu ogólnego przeznaczenia, wozu dowodzenia, wozu z moździerzem, wozu ewakuacji medycznej i opancerzonego ambulansu. Obecnie trwa produkcja niskoseryjna i próbna eksploatacja AMPV.

Dzięki obrotnicy dowódcy pojazdów wychyleni z włazów będą chronieni przed ostrzałem. Pozwoli ona na stosunkowo bezpieczną obsługę zamontowanego uzbrojenia i zapewni dobrą świadomość sytuacyjną dzięki wizjerom ze szkła pancernego. W opancerzeniu OCWS zastosowano nowy stop stali pancernej, zaś konstrukcja włazu jest tytanowa. OCWS ma własne napędy pozwalające na obrót.

Do tej pory dostarczono żołnierzom 20 prototypowych obrotnic OCWS / Zdjęcia: US Army

Podczas projektowania obrotnicy inżynierowie współpracowali z zespołem Gaming, Interactive Technologies & Multimedia, aby w wirtualnym środowisku ocenić model OCWS w różnych warunkach, od terenu otwartego po zurbanizowany. Do tej pory żołnierzom przekazano 20 prototypowych OCWS, które posłużą do testów i oceny. Zostały one zbudowane samodzielnie przez US Army Combat Capabilities Development Command Armaments Center w czasie 18 miesięcy. Wnioski z próbnej eksploatacji obrotnic pozwolą sformułować odpowiednie wnioski do wprowadzenia poprawek do projektu (Integracja R800S z AMPV, 2022-04-11, AMPV dla US Army, 2022-01-21).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.