Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy lot Stalkera VXE

Bezzałogowce, Nowe technologie, 16 kwietnia 2022

Lockheed Martin poinformował, że jego zmodyfikowany bsl Stalker VXE pobił rekord długotrwałości lotu. 18 lutego 2022 utrzymywał się w powietrzu przez 39 h 17 min. 7 s. Rekord w kategorii bsl o masie od 5 do 25 kg został właśnie zatwierdzony przez Fédération Aéronautique Internationale (FAI).

Zmodyfikowany bsl Stalker VXE w rekordowym locie, który trwał prawie dwie doby. Dobrze widoczny dodatkowy zbiornik paliwa pod prawym skrzydłem / Zdjęcie: Lockheed Martin

Bsl Stalker VXE został zmodyfikowany w stosunku do wersji produkcyjnej. Zamontowano w nim zewnętrzny zbiornik paliwa. W przygotowaniu do rekordowego lotu Lockheed Martina wspierały m.in. Edge Autonomy, Adaptive Energy, Composite Technology Development, Precision Integrated Programs i Clovis Area Modelers.

Stalker VXE jest zasilany propanowym ogniwem paliwowym połączonym z akumulatorem hybrydowym. Produkcyjna wersja bsl ma rozpiętość skrzydeł 4,8 m. Rozwija on prędkość maksymalną 93 km/h. Długotrwałość jego lotu wynosi ponad 8 h, a pułap sięga 3,5 km. Stalker VXE może przenosić ładunki o masie do 2,5 kg.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.