Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Paramount inwestuje w Vegvisir

Nowe technologie, Przemysł zbrojeniowy, 25 kwietnia 2022

Południowoafrykańska Paramount Group i estońsko-chorwacki start-up Defensphere podpisały list intencyjny w sprawie rozwoju, instalacji i przygotowania systemu tworzenia świadomości sytuacyjnej załóg pojazdów opancerzonych Vegvisir Mixed Reality Situational Awareness System (XRSAS). Współpraca obu podmiotów pozwoli oferować Vegvisir na potrzeby obronności i bezpieczeństwa wewnętrznego na globalnym rynku.

Dane zbierane i gromadzone przez Vegvisir są prezentowane załodze na dedykowanych wyświetlaczach / Zdjęcie: Paramount

Vegvisir został opracowany w celu tworzenia tzw. rzeczywistości połączonej, zwiększającej świadomość sytuacyjną załóg pojazdów opancerzonych za pomocą zestawu sensorów optoelektronicznych. Pozwalają one na obserwację otoczenia w pełnej sferze dookoła pojazdu. Obraz z sensorów jest łączony z innymi danymi na temat pojazdu (zapas amunicji, położenie przeciwnika, itp.) i prezentowany na wyświetlaczu nahełmowym. System został zaprojektowany zgodnie ze standardami NATO.

Integracja Vegvisir z pojazdami opancerzonymi Paramount Group ma pokazywać innowacyjność i elastyczność obu komponentów. Defensphere będzie ponadto wspierać południowoafrykańskie przedsiębiorstwo w przeprowadzeniu studium wykonalności, implementacji ulepszeń, usług montażu systemu wraz z interfejsem API i integracją oprogramowania o otwartej architekturze (Estońsko-chorwacki Vegvisir, 2022-01-21).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.