Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kokaina w CRJ 100 na Dominikanie

Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, 26 kwietnia 2022

31 marca w Punta Cana na Dominikanie w przedziale awioniki samolotu kanadyjskiej linii charterowej Pivot Airlines CRJ 100ER znaleziono torbę z 200 kg kokainy wartej 25 mln USD. Odkrycia dokonała załoga, która zgłosiła je władzom dominikańskim i kanadyjskim. Policja dominikańska zdecydowała o zatrzymaniu zarówno członków załogi, jak i pasażerów.

Samolot CRJ 100 kanadyjskich linii Pivot zatrzymany na lotnisku Punta Cana w Dominikanie po odkryciu w jego przedziale awioniki torby z 200 kg kokainy / Zdjęcie: Twitter – autor nieznany

Zatrzymani to 4 członków załogi – Kanadyjczyków, oraz czterej pasażerowie z Kanady, Dominikanin i obywatel Indii. Dopiero 22 kwietnia zdecydowano, że mogą oni opuścić areszt za kaucją. Każdy musi wpłacić po milionie dominikańskich pesos (ok. 18 tys. USD).

Lotnicy i pasażerowie nie mogą opuścić Dominikany. Pozostają w areszcie domowym.  Śledztwo może potrwać nawet rok. Władze kanadyjskiej linii starają się, żeby załoga mogła wrócić do normalnego funkcjonowania wcześniej. Jej brak przynosi bowiem istotne straty.

Samolot CRJ 100 zn. rej. C-FWRR wystartował z lotniska Toronto Pearson 31 marca 2022 o 4:30. Przyleciał na lotnisko w Punta Cana o 14:09. Pozostaje tam do tej pory. Nie wiadomo, kiedy władze Dominikany zwolnią samolot.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.