Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Stępka pod nową rosyjską fregatę

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2009

W stoczni Siewiernaja Wierf w St. Petersburgu położono dziś oficjalnie stępkę pod fregatę proj. 22350 Admirał Fłoty Kasatonow.

Nowa fregata będzie drugim okrętem proj. 22350. Zgodnie z planem powinna zostać zwodowana w 2011. Do służby ma wejść w 2012.

Od 2006 jest budowana fregata proj. 22350 Admirał Fłota Sowietskowo Sojuza Gorszkow. Jej wejście do służby jest planowane na 2011. Wojenno-morskij fłot (WMF) planuje wprowadzenie do linii w ciągu najbliższych 15 lat 20 fregat na bazie proj. 22350 - po 5 dla każdej z flot.

Fregaty proj. 22350 są przeznaczone do prowadzenia działań w różnej odległości od wybrzeża. To pierwszy od 15 lat nowy rosyjski okręt dalekiego zasięgu. Cena pierwszej fregaty proj. 22350 jest szacowana na 320-400 mln USD.

Zasięg okrętu sięga 4 tys. Mm. Jego długość wynosi 130 m, a wyporność 4,5 tys. ton. Na pokładzie okrętu może bazować jeden śmigłowiec. Podstawowym uzbrojeniem fregaty jest 8 skrzydlatych pocisków przeciwokrętowych 3M55 Oniks, 130-mm armata A-192, rakietowy kompleks przeciwpodwodny Miedwiedka-2 i rakietowy system przeciwlotniczy Uragan.

72,19% akcji stoczni Siewiernaja Wierf kontroluje Obiediniennaja promyszliennaja korporacja. Posiadaczem 20,96% akcji jest państwowa spółka Zapadnyj Cientr Sudostrojenia. Do końca września 2009 stocznia osiągnęła przychód równy 6,96 mld rubli. Strata w tym okresie wyniosła 209 mln rubli, 2,9 raza więcej niż w tym samym okresie 2008.

W budowie w stoczni Siewiernaja Wierf znajdują się 3 korwety, okręt łączności specjalnej, trwa też remont dużego okrętu ZOP Wice-admirał Kułakow. Od 2007 remontowane i modernizowane są też 4 algierskie dozorowce.


Drukuj Góra