Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Grupy cywilów opuściły Mariupol

Konflikty zbrojne, Strategia i polityka, Ludzie, 01 maja 2022

MO FR poinformowało, że wczoraj dwie grupy cywilów skorzystały z korytarzy humanitarnych i opuściły okolice kombinatu Azowstal w Mariupolu. Byli to mieszkańcy budynków graniczących z zakładami. Łącznie było to 46 osób. Ewakuacja odbywała się w warunkach zawieszenia broni.

Ewakuowani mieszkańcy okolic kombinatu Azowstal w Mariupolu zajmujący miejsca w autobusie podstawionym wieczorem przez Rosjan / Zdjęcie: Twitter – kadr z filmu MO FR

Cywile opuścili okolice Azowstali w dwóch grupach. W ciągu dnia do podstawionego autobusu wsiadło 25 mieszkańców Po zapadnięciu zmroku z okolic kombinatu wyszło jeszcze 21 osób. Zabrano ich do osady Bezimienny. Wszystkim cywilom zapewniono zakwaterowanie, wyżywienie i niezbędną pomoc medyczną.

Praktycznie cały Mariupol jest zajęty przez Rosjan. Ukraińcy, głównie z podległego MSW pułku Azow, bronią się jeszcze w podziemiach kombinatu Azowstal, gdzie znajdują się dobrze zabezpieczone i wyposażone schrony. Według nieoficjalnych informacji, przebywają w nich także cywile, w tym matki z dziećmi. Ich liczba jest trudna do oszacowania.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.