Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Okolicznościowe malowanie A380 Emirates

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 06 maja 2022

Linie Emirates przedstawiły nową specjalną szatę graficzną dla samolotów A380 poświęconą najnowszej ikonie architektonicznej Dubaju, będącej centrum innowacyjnych pomysłów i koncepcji – Muzeum Przyszłości. Pierwszy A380, noszący znaki rejestracyjne A6-EVK, z nową, fascynującą szatą graficzną poleciał wczoraj, 5 maja 2022, do Los Angeles. Podobnie jak 9 kolejnych samolotów tego typu, które w ciągu najbliższych tygodni opuszczą Centrum Aircraft Appearance w Emirates Engineering po naniesieniu nowego malowania, będzie eksploatowany na prawie 30 trasach do Europy, a także do głównych arabskich miast regionalnych.

Najnowsza atrakcja Dubaju zostanie uwieczniona na 10 samolotach A380 należących do arabskiego przewoźnika. Budynek o kształcie pierścienia, ozdobiony kaligrafią arabską, namalowany jest na obydwu bokach kadłuba A380, a jego wizerunkowi towarzyszy hasło Journey to the Future (ang. Podróż do przyszłości). Malowanie ma łączną powierzchnię 336 m2 / Zdjęcie: Emirates

Inicjatywa ta podkreśla niezmienne zaangażowanie we wspieranie wizji Dubaju w dążeniu do zostania wiodącym miastem przyszłości, centrum innowacji i platformą testową dla najnowszych technologii i jest wyrazem 50 lat rozwoju i postępu Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Siedmiopiętrowe, bezsłupowe Muzeum Przyszłości w kształcie owalnego pierścienia, okrzyknięte najpiękniejszym budynkiem świata stało się jednym z niekwestionowanych cudów Dubaju i ma na celu inspirować świat do wyobrażania sobie możliwości jutra dzięki fascynującym instalacjom i futurystycznym doznaniom. Wewnątrz pierścienia znajduje się pusta przestrzeń mająca symbolizować nieznaną i nieodkrytą do tej pory wiedzę. Fasada budynku została ozdobiona cytatami Jego Wysokości Szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktoum.

Muzeum będzie także służyło jako inkubator dla naukowców, myślicieli i badaczy, aby mogli wprowadzić w życie śmiałe pomysły i wizje przyszłości, szczególnie w takich obszarach jak zrównoważony rozwój, przestrzeń kosmiczna, zdrowie i inne istotne wyzwania, z którymi zmaga się obecnie świat. Będzie to także platforma do testowania i pokazywania najnowszych odkryć technologicznych czy prototypów przedstawianych przez nowe startupy i uznane przedsiębiorstwa technologiczne (Emirates wchodzą do metawszechświata, 2022-04-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.