Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejna runda finansowania Gadfin

Bezzałogowce, Nowe technologie, 08 maja 2022

Izraelski projektant pojazdów eVTOL Gadfin ogłosił, że zamknął kolejną rundę finansowania. Rundę A przeprowadził Southern Israel Bridging Fund VC (SIBF). We współpracy z GEHR Cooperation i innymi inwestorami zebrał równowartość 7 mln USD.

Pojazd eVTOL Spirit One w czasie testów / Zdjęcie: Gadfin

Zebrane środki mają pomóc Gadfin w rozwoju technik eVTOL w zakresie transportu krytycznego sprzętu medycznego. Zostaną użyte m.in. do uzyskania certyfikatów CAA dla platformy latającej Spirit-One i jej pochodnych w regionach, w których izraelskie przedsiębiorstwo prowadzi działalność, a także do dalszej ekspansji międzynarodowej.

Gadfin został założony w 2018 w Izraelu przez Eyala Regeva, Ran Kleinera i Ilana Yuvala. Przedsiębiorstwo zbudowało i z powodzeniem przetestował mały samolot eVTOL Spirit One o udźwigu 15 kg i zasięgu ponad 250 km. Gadfin jest pierwszym przedsiębiorstwem na świecie, które w 2020 otrzymało pozwolenie izraelskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego na realizowane przez bsl dostawy w miejskiej przestrzeni powietrznej.

Kolejny samolot Gadfin to większa wersja Spirit One – Spirit X o maksymalnym udźwigu 100 kg i zasięgu 500 km. To samolot hybrydowo-elektryczny VTOL zasilany przez wodorowe ogniwa paliwowe. Samoloty Spirit One i Spirit X VTOL mają unikatowe składane dolne skrzydła, dzięki którym mogą startować i lądować na niewielkich powierzchniach.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.