Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowa klasa ekonomiczna premium Emirates

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 11 maja 2022

Na podróżujących liniami Emirates czekają kolejne wyjątkowe udogodnienia. Przewoźnik właśnie zaprezentował pełną ofertę pokładową i naziemną w nowej klasie ekonomicznej premium, ogłaszając sprzedaż biletów od 1 czerwca 2022. Z nowej klasy, w której znajdą się luksusowe fotele, dodatkowe miejsce na nogi i usługi nieustępujące klasie biznes w wielu konkurencyjnych liniach lotniczych, skorzystają podróżujący na popularnych trasach obsługiwanych przez samolot A380 – do Londynu (Heathrow), Paryża (Roissy-Charles de Gaulle) i Sydney od 1 sierpnia oraz Christchurch od grudnia.

 W czteroklasowym Airbusie A380 kabina klasy ekonomicznej premium znajduje się w przedniej części pokładu głównego i obejmuje 56 miejsc w konfiguracji 2-4-2. W Boeingu 777 kabina zostanie umieszczona między klasą biznes i ekonomiczną, oferując do 24 miejsc / Zdjęcia: Emirates

Tak jak w każdym innym aspekcie naszej działalności, klasa ekonomiczna premium Emirates nie będzie miała sobie równych. Każdy element oferty został tu starannie przemyślany, więc na pasażerów podwyższających klasę podróży z ekonomicznej czeka doskonała oferta. Odkąd wprowadziliśmy fotele klasy ekonomicznej premium w styczniu 2021, reakcje są niesłychanie pozytywne, a zapotrzebowanie ogromne. Obecnie kabina tej klasy znajduje się w 6 samolotach A380, stąd nasza początkowa oferta nosi ograniczony charakter. Zamierzamy jednak wprowadzić ją na wielu kolejnych rynkach w obrębie naszej siatki połączeń – powiedział Sir Tim Clark, prezes linii Emirates.

Już w listopadzie uruchomimy program modernizacyjny, w ramach którego klasa ekonomiczna premium pojawi się na pokładzie 67 A380 i 53 Boeingów 777. Po jego zakończeniu Emirates będzie dysponować 126 samolotami wyposażonymi w kabinę klasy ekonomicznej premium oraz najnowocześniejsze wnętrza w pozostałych kabinach. To duża inwestycja mająca zapewnić pasażerom najwyższy komfort lotu – dodał Sir Tim (Okolicznościowe malowanie A380 Emirates, 2022-05-06).

Na lotnisku w Dubaju znajduje się specjalna strefa odprawy dla pasażerów klasy ekonomicznej premium, a także liczne wygodne samoobsługowe punkty odprawy w hali pozwalające uniknąć kolejek.

Po wejściu na pokład pasażerowie od razu zwrócą uwagę na subtelną elegancję kabiny w klasie ekonomicznej premium Emirates. Atmosferę nadaje jej wykończenie w postaci paneli drewnianych, a każdy fotel zapewnia maksymalną wygodę i oparcie dzięki zagłówkom umożliwiającym 6-stopniową regulację.

Odległość między skórzanymi siedzeniami w kolorze kremowym wynosi aż do 100 cm, ich szerokość – ok. 50 cm, a zakres regulacji – do 20 cm, umożliwiając odchylenie do wygodnej pozycji kołyski i gwarantując dużo miejsca na nogi. Dla większego komfortu fotele są także wyposażone w podpórki pod łydki i podnóżki oraz wiele innych przemyślanych elementów, takich jak dogodnie rozmieszczone stacje ładowania czy rozkładany stolik na napoje.

Wygodę na pokładzie zapewnią ekologiczne koce wykonane w całości z przetworzonych plastikowych butelek oraz duże poduszki – zaprojektowane z myślą o klasie ekonomicznej premium. Ponadto w ekologicznych torbach wielorazowych pasażerowie znajdą także zestawy akcesoriów do odświeżenia się w podróży, z których każdy został przynajmniej częściowo wykonany z materiałów przetworzonych lub ekologicznych.

Wzorując się na elementach oferty w klasie biznes, Emirates zaserwuje pasażerom powitalnego drinka w eleganckich kieliszkach. Z kolei obfite posiłki z bogatego menu – przygotowane z sezonowych składników i inspirowane kuchnią regionalną – będą podawane w porcelanowych naczyniach wraz ze sztućcami ze stali nierdzewnej zawiniętymi w lnianą serwetkę. W karcie napojów nie zabraknie m.in. win premium i wina musującego Chandon, a po posiłkach podawane będą likiery i czekoladki.

W każdym fotelu znajduje się ekran o przekątnej 13,3 cala, na którym pasażerowie mają do dyspozycji do 5 tys. kanałów m.in. z muzyką, filmami, programami telewizyjnymi czy serwisami informacyjnymi w uznanym systemie rozrywki pokładowej Emirates ice.

W czteroklasowym Airbusie A380 kabina klasy ekonomicznej premium znajduje się w przedniej części pokładu głównego i obejmuje 56 miejsc w konfiguracji 2-4-2. W Boeingu 777 kabina zostanie umieszczona między klasą biznes i ekonomiczną, oferując do 24 miejsc.
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.