Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

SMBC kupuje Goshawk

Transakcje, Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 17 maja 2022

Japońska kompania leasingowa SMBC Aviation Capital kupuje swego konkurenta – Goshawk Aviation. Oba przedsiębiorstwa mają siedziby w Dublinie w Republice Irlandii. Nabywca ma zapłacić 6,7 mld USD. Transakcja zostanie sfinansowana poprzez połączenie długu i kapitału własnego. Finansowanie dłużne będzie pochodziło od akcjonariuszy oraz z rynku bankowego i kapitałowego. Wyłącznym doradcą finansowym SMBC Aviation Capital w tej transakcji jest Goldman Sachs International. Doradcami prawnymi są Cravath, Swaine & Moore LLP i Milbank.

SMBC Aviation Capital jest własnością Sumitomo Mitsui Financial Group i Sumitomo Corporation. Z kolei Goshawk Aviation to własność NWS Holdings Limited i Chow Tai Fook Enterprises Ltd. Oba przedsiębiorstwa mają siedziby w Hongkongu.

Po sfinalizowaniu transakcji powstanie największa japońska kompania leasingowa i druga pod względem wielkości na świecie. Jej aktywa przekroczą 37 mld USD. SMBC Aviation Capital nabędzie portfel 176 posiadanych i zarządzanych samolotów, tworząc portfel 709 posiadanych i zarządzanych samolotów. Transakcja nie obejmuje żadnych samolotów należących do Goshawk Aviation, które znajdują się w Rosji i podlegają sankcjom UE.

Transakcja wymaga uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych i spełnienia innych warunków. Ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.