Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Vulcano przetestowana z Caesarem

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 20 czerwca 2022

Leonardo poinformowało o zakończonych sukcesem testy podkalibrowej amunicji artyleryjskiej Vulcano 155 GLR wystrzeliwanej z armatohaubicy samobieżnej Caesar. Testy odbyły się w maju i miały na celu zweryfikowanie efektywności i celności amunicji, a także kompatybilności z jednym z najpopularniejszych systemów artyleryjskich.

/ Zdjęcie: Leonardo

Amunicja Vulcano kal. 155 mm została opracowana do precyzyjnego rażenia poruszających się i stacjonarnych celów. Jej donośność sięga 70 km w przypadku strzelania z lufy o długości 52 kalibrów. Wyposażona jest w zapalnik radiowy umożliwiający detonację na zadanej wysokości, w momencie uderzenia lub ze zwłoką. Vulcano występuje w wersji naprowadzanej za pomocą GPS i półaktywnie laserowo.

W czasie majowych strzelań testowana była też 155-mm amunicja odłamkowo-burząca ME465 produkowana przez MES-Italy. Próby objęły strzelanie z innych haubic na odległość 24 km w celu sprawdzenia donośności, a także siły rażenia 11-kg ładunku wybuchowego porównując do pocisków M107 (Amunicja Vulcano certyfikowana, 2019-09-24).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.