Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne niepowodzenie Buławy

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2009

Wczoraj przeprowadzono kolejną nieudaną próbę rakiety balistycznej Buława. Eksplozję jej trzeciego stopnia zobaczyli w nocy Skandynawowie.

Rakietę wystrzelono wczoraj rano z okrętu podwodnego Dmitrij Donskoj na Morzu Białym. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną niepowodzenia było to, że nie zadziałał prawidłowo jej trzeci stopień. Była to 13 próba rakiety balistycznej bazowania podwodnego Buława, a 9 nieudana.

Niepowodzenie zarejestrowali tym razem internauci. Na norweskim portalu vgtv.no pojawiło się zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu kosmicznego, który mogli zobaczyć ok. 7:45 mieszkańcy Tromso. Po analizie norwescy naukowcy stwierdzili, że nie jest to obiekt naturalny, a najbardziej prawdopodobnie rosyjska rakieta balistyczna Buława, której próbę zapowiadało wcześniej dowództwo WMF.

Oficjalna informacja z ubiegłego tygodnia mówiła o tym, że między 7 a 14 grudnia w południowej części Morza Białego odbędzie się próba rakietowa. Jednym ze szczegółowo podanych przedziałów czasowych możliwej próby był okres między 2:00 a 9:00 9 grudnia. Na razie dowództwo WMF nie potwierdziło oficjalnie niepowodzenia testu Buławy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.