Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolejne niepowodzenie Buławy

Strategia i polityka, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 10 grudnia 2009

Wczoraj przeprowadzono kolejną nieudaną próbę rakiety balistycznej Buława. Eksplozję jej trzeciego stopnia zobaczyli w nocy Skandynawowie.

Rakietę wystrzelono wczoraj rano z okrętu podwodnego Dmitrij Donskoj na Morzu Białym. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną niepowodzenia było to, że nie zadziałał prawidłowo jej trzeci stopień. Była to 13 próba rakiety balistycznej bazowania podwodnego Buława, a 9 nieudana.

Niepowodzenie zarejestrowali tym razem internauci. Na norweskim portalu vgtv.no pojawiło się zdjęcie niezidentyfikowanego obiektu kosmicznego, który mogli zobaczyć ok. 7:45 mieszkańcy Tromso. Po analizie norwescy naukowcy stwierdzili, że nie jest to obiekt naturalny, a najbardziej prawdopodobnie rosyjska rakieta balistyczna Buława, której próbę zapowiadało wcześniej dowództwo WMF.

Oficjalna informacja z ubiegłego tygodnia mówiła o tym, że między 7 a 14 grudnia w południowej części Morza Białego odbędzie się próba rakietowa. Jednym ze szczegółowo podanych przedziałów czasowych możliwej próby był okres między 2:00 a 9:00 9 grudnia. Na razie dowództwo WMF nie potwierdziło oficjalnie niepowodzenia testu Buławy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.