Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Etihad zamawiają A350F

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, 04 sierpnia 2022

Wczoraj, 3 sierpnia 2022, Etihad Airways potwierdziły zamówienie na 7 frachtowców Airbus A350F, zgodnie z listem intencyjnym ogłoszonym w lutym br. podczas Singapore Airshow. Dotychczas flagowy przewoźnik Zjednoczonych Emiratów Arabskich odebrał już 5 innych samolotów tej rodziny – A350-1000.

A350F w barwach Etihad Airways / Ilustracja: Airbus

Tony Douglas, dyrektor generalny Etihad Aviation Group, powiedział: Budując jedną z najmłodszych i najbardziej zrównoważonych flot na świecie, cieszymy się mogąc rozszerzyć długoterminową współpracę z Airbusem, czego wyrazem jest zamówienie A350 Freighter. Dodatkowe moce przewozowe wesprą bezprecedensowy wzrost popytu na usługi, którego doświadcza Etihad Cargo.

Christian Scherer, dyrektor handlowy i dyrektor Airbus International, dodał:  Z satysfakcją przedłużamy współpracę z Etihad Airways, które niedawno zaczęły eksploatację pasażerskich A350 i kontynuują rozbudowę floty maszyn z tej rodziny dzięki zamówieniu frachtowców A350F.

Etihad podpisały również długoterminową umowę na obsługę bieżącą całej floty zamówionych A350 – Flight Hour Services (FHS). Gwarantuje ona utrzymanie osiągów samolotów i optymalizację ich niezawodności. To pierwszy kontrakt FHS dotyczący A350 na Bliskim Wschodzie.

Oprócz tego Etihad zdecydowały się też na usługę Skywise Health Monitoring, umożliwiającą dostęp do zarządzania zdarzeniami lotniczymi w czasie rzeczywistym i rozwiązywanie problemów, co oszczędzi czas i zmniejszy koszty nieplanowanych obsług.

Z uwzględnieniem w/w kontraktu, Airbus zdobył od 6 klientów potwierdzone zamówienia na 31 A350 Freighter (Silk Way West zamówiły A350F, 2022-06-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.