Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niemieckie bsl dla Ukrainy

Transakcje, Bezzałogowce, Przemysł zbrojeniowy, 05 sierpnia 2022

Niemieckie przedsiębiorstwo Quantum-Systems zawarło umowę z ministerstwem obrony Ukrainy na dostawę rozpoznawczych bezzałogowców Vector eVTOL. Zakup jest finansowany z niemieckich środków przeznaczonych na zwiększenie możliwości obronnych Sił Zbrojnych Ukrainy.

Szkolenie obsługi bsl Vector według producenta trwa nie więcej niż 4 dni / Zdjęcie: Quantum-Systems

Szczegóły transakcji dotyczące jej warunków i elementów logistycznych zostaną ustalone w toku dalszych konsultacji pomiędzy partnerami. Ze względów bezpieczeństwa nie poinformowano o liczbie zamówionych bsl i stacji kierowania oraz o terminach dostaw. Może to zostać ujawnione dopiero po przekazaniu sprzętu użytkownikowi.

Jak informuje producent bezzałogowiec Vector spełnia wymagania ukraińskiego wojska w zakresie rozpoznania powietrznego. Bsl ma masę startową 7,4 kg i maksymalną długotrwałość lotu 120 min. Napędzany jest za pomocą 3 silników elektrycznych ze śmigłami o zmiennym ciągu, co umożliwia pionowy start i lądowanie, a także lot poziomy. Zasięg łącza danych to 15 km, choć opcjonalnie można go zwiększyć do 25 km. Bsl zabiera ładunek użyteczny o masie 600 g w postaci jednej z dwóch wybranych głowic optoelektronicznych (HD40-LV lub Raptor). Według Quantum-Systems szkolenie obsługi Vectora trwa nie więcej niż 4 dni (RQ-20 Puma na Ukrainie, 2022-06-01).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.