Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Atlas Air Worldwide sprzedany

Transakcje, Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 05 sierpnia 2022

Atlas Air Worldwide – globalny dostawca usług lotniczych – został sprzedany przez Atlas Air i Titan Aviation Holdings. Przejmuje go grupa inwestorów z konsorcjum zarządzanego przez fundusz Apollo, z udziałem J.F. Lehman & Company i Hill City Capital. Transakcja ma charakter gotówkowy. Wartość przedsiębiorstwa wyceniono na 5,2 mld USD.

Akcjonariusze Atlas Air Worldwide mają otrzymać po 102,50 USD za akcję, co stanowi 57-% premię w stosunku do 30-dniowej średniej ceny ważonej na dzień 29 lipca 2022. Transakcja powinna zostać zamknięta w czwartym kwartale 2022 lub pierwszym kwartale 2023, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków, w tym uzyskania zgody akcjonariuszy Atlas Air Worldwide i zgód regulacyjnych.

Atlas Air Worldwide istnieje od 30 lat. Apollo to globalny szybko rozwijający się fundusz, zarządzający aktywami alternatywnymi. J.F. Lehman & Company to spółka inwestycyjna typu private equity, skoncentrowana na sektorach lotniczym, obronnym, morskim i środowiskowym. Hill City Capital to fundusz inwestycyjny skupiający się głównie na przemyśle, lotnictwie i transporcie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.