Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wietnam kupił 6 rosyjskich okrętów podwodnych

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 grudnia 2009

W czasie wizyty w Moskwie premiera Wietnamu podpisano kontrakt na dostawę 6 okrętów podwodnych proj. 636 Warszawianka za 1,74 mld USD.

Ze strony rosyjskiej kontrakt podpisał dyrektor FGUP Rosoboronexport Anatolij Isajkin, a ze strony wietnamskiej dowódca marynarki wietnamskiej wiceadmirał Nguyen Van Hiey. Okręty będą budowane w stoczni Admiratielskije Wierfy w Sankt Petersburgu. Nie podano terminu dostaw, ale nieoficjalnie mówi się o dostarczaniu jednego okrętu rocznie. Kontrakt obejmuje też szkolenie personelu oraz dostawy sprzętu obsługowego i części zamiennych.

W czasie wizyty premiera Nguyen Tan Dunga w Moskwie trwały też rozmowy o zakupie kolejnych samolotów Su-30Mk2 i śmigłowców Mi-17. Wietnam prowadzi negocjacje na temat zakupu 12 rosyjskich myśliwców za ok. 600 mln USD.

12 grudnia stocznia im. Gorkiego w Tatarstanie zwodowała okręt patrolowy Gepard 3.9 dla wietnamskiej marynarki wojennej, który po zakończeniu prób zostanie przekazany odbiorcy jesienią 2010. Wietnam kupił 2 okręty tego typu w 2006. Drugi z nich ma być dostarczony także w 2010. Gepard ma wyporność 2,1 tys. t.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.