Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wietnam kupił 6 rosyjskich okrętów podwodnych

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 grudnia 2009

W czasie wizyty w Moskwie premiera Wietnamu podpisano kontrakt na dostawę 6 okrętów podwodnych proj. 636 Warszawianka za 1,74 mld USD.

Ze strony rosyjskiej kontrakt podpisał dyrektor FGUP Rosoboronexport Anatolij Isajkin, a ze strony wietnamskiej dowódca marynarki wietnamskiej wiceadmirał Nguyen Van Hiey. Okręty będą budowane w stoczni Admiratielskije Wierfy w Sankt Petersburgu. Nie podano terminu dostaw, ale nieoficjalnie mówi się o dostarczaniu jednego okrętu rocznie. Kontrakt obejmuje też szkolenie personelu oraz dostawy sprzętu obsługowego i części zamiennych.

W czasie wizyty premiera Nguyen Tan Dunga w Moskwie trwały też rozmowy o zakupie kolejnych samolotów Su-30Mk2 i śmigłowców Mi-17. Wietnam prowadzi negocjacje na temat zakupu 12 rosyjskich myśliwców za ok. 600 mln USD.

12 grudnia stocznia im. Gorkiego w Tatarstanie zwodowała okręt patrolowy Gepard 3.9 dla wietnamskiej marynarki wojennej, który po zakończeniu prób zostanie przekazany odbiorcy jesienią 2010. Wietnam kupił 2 okręty tego typu w 2006. Drugi z nich ma być dostarczony także w 2010. Gepard ma wyporność 2,1 tys. t.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.