US Air Force przyznały Raytheon Technologies w zespole z Northrop Grummanem kontrakt o wartości 985,34 mln USD na opracowanie hipersonicznych pocisków manewrujących z napędem strumieniowym (scramjet). Zamówienie zostało podpisane 22 września 2022. Umowa ma wyprowadzać program Hypersonic Attack Cruise Missile (HACM) z fazy prototypowania i przekształcić prototypy pocisku w broń operacyjną, która może być używana w walce.
W walce o kontrakt Raytheon Technologies i Northrop Grumman rywalizowały z Lockheed Martinem i Beoingiem. Wstępne kontrakty na HACM koncerny otrzymały w czerwcu 2021. Prace nad pociskiem mają być prowadzone do marca 2027 w zakładach Raytheon Missiles & Defense w Arizonie. Nowy system uzbrojenia jest opracowywany równolegle do wieloletniego porozumienia projektowego między USA i Australią. Nosi ono nazwę Southern Cross Integrated Flight Research Experiment (SCIFiRE). W ramach programu Australia ma m.in. zapewnić infrastrukturę testową do wstępnych kompleksowych testów w locie HACM.
HACM Raytheona ma zostać zintegrowany z samolotami bojowymi USAF. Planuje się jego wykorzystywanie w rejonach silnie bronionych przez przeciwnika i wystrzeliwanie spoza zasięgu jego obrony powietrznej. Seryjne HACM miałyby wejść do uzbrojenia w roku podatkowym 2027.