Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne wyrzutnie HIMARS

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 31 grudnia 2009

Lockheed Martin Missile and Fires Control otrzymał zamówienie na 47 wyrzutni HIMARS, o wartości 151,2 mln USD. To już 5. zamówienie seryjnych zestawów artyleryjskich tego typu.

HIMARS to połowa wyrzutni MLRS, osadzona na podwoziu 5-tonowej ciężarówki terenowej FMTV, czyli licencyjnego Steyra 12M18. Zmniejszenie masy pozwoliło na transportowanie zestawu na pokładach samolotów C-130 / Zdjęcie: US Army

Kontrakt zakłada montaż 46 nowych wyrzutni oraz odbudowanie jednego, uszkodzonego egz., jak również symulatora dla ładowniczych, pakietu części zamiennych, urządzeń i materiałów szkoleniowych oraz wyposażenia dodatkowego o łącznej wartości 151,2 mln USD. Prace powinny zostać zrealizowane do końca marca 2010.

Wyrzutnie HIMARS rozpoczęły służbę w czerwcu 2005, w szeregach 27th Field Artillery, 18th Airborne Corps z Fort Bragg. Pierwsze zamówienie seryjnych zestawów zostało złożone w grudniu 2005. Później było ponawiane co rok. Obecne jest już 5. z kolei.

W lipcu 2007 pierwsze zestawy artylerii rakietowej zostały wykorzystane operacyjnie w Iraku. Służyły do bezpośredniego wsparcia walczących wojsk, również w terenach zurbanizowanych, dzięki możliwości wykorzystania naprowadzanych satelitarnie pocisków M30 GMLRS.


Drukuj Góra