Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lockheed Martin zwolni 1200 pracowników

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 stycznia 2010

Amerykański koncern Lockheed Martin poinformował o zamiarze zwolnienia 1200 pracowników. Ma to nastąpić na początku kwietnia.

Powodem cięć w zatrudnieniu są plany oszczędnościowe związane z anonsowanym już w listopadzie 2009 połączeniem dwóch oddziałów koncernu - Maritime Systems & Sensors z Waszyngtonu, D.C. i Systems Integration z Owego, N.Y. Nowy, zintegrowany 1 stycznia br. oddział otrzymał nazwę Mission Systems & Sensors (MS2), a siedzibę jego władz umieszczono w Waszyngtonie. Oddział będzie zatrudniać ok. 16 tysięcy pracowników w Baltimore i Syracuse, N.Y., Akron, Ohio, oraz innych miejscach (nie wiadomo, co się stanie z zakładem w Owego). Będą oni zajmować się systemami dla marynarki wojennej w 5 działach: systemy okrętowe i lotnicze, systemy podwodne, nowe przedsięwzięcia, morskie systemy obrony przeciwrakietowej i radary.

Lockheed Martin z siedzibą w Bethesda w stanie Maryland jest największym koncernem lotniczo-zbrojeniowym na świecie. Zatrudnia około 135 tys. pracowników. Głównym odbiorcą jego produktów jest Pentagon.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.