Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dostawy LG-1 MKIII do Kolumbii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 20 stycznia 2010

Wypełniając postanowienia umowy z grudnia 2008, francuski Nexter rozpocznie na początku bieżącego roku dostawy lekkich haubic ciągnionych LG-1 MKIII do Kolumbii.

</span>Lekkie haubice LG-1 MKIII są wykorzystywane przez siły zbrojne Belgii, Kanady, Indonezji i Tajalndii. Nexter (wcześniej Giat Industries) dostarczył im 86 dział tego typu / Zdjęcie: Nexter

Umowa z 2008 stanowiła, że Nexter dostarczy siłom zbrojnym Kolumbii 20 haubic LG-1 MKIII kalibru 105 mm, wraz z odpowiednim zapasem amunicji. W skład systemu wchodzi również bezwładnościowy system nawigacji Kearfott KN-4051, monitor dowódcy, wyposażenie antywibracyjne oraz generator prądu.

Działa mogą współdziałać z dowolnym systemem kierowania ogniem. W przypadku systemów LG-1 MkIII będą to urządzenia Atlas francuskiego Thalesa, wykorzystywane już przez Kolumbijczyków w 13 ciężkich haubicach General Dynamics APU SBT kalibru 155 mm, zakupionych w 2007 w Hiszpanii.

LG-1 MkIII przy masie 1,6 t zapewniają możliwość prowadzenia ognia na dystansach do 18,5 km standardową amunicją NATO i o 1 km więcej, w przypadku wykorzystania pocisków HE-ER G2 oraz US M913. Działa są przeznaczone szczególnie dla formacji szybkiego reagowania. W Kolumbii będą wykorzystywane w terenach trudnodostępnych, zwalczając coraz mniej liczne, ale nadal aktywne oddziały partyzanckie FARC.

Na podstawie informacji Santiago Rivasa - Juana Carlosa Cicalesiego


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.