Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bsl dla MON wybrany

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 lutego 2010

W wyniku aukcji elektronicznej MON wybrało ofertę ADS na dostawę 2 zestawów bsl średniego zasięgu Aerostar, które mają być wykorzystane w czasie misji w Afganistanie. Mają one kosztować 88 mln zł.

Pierwotna wartość zestawów oferowanych przez Aeronautics Defense Systems wynosiła 144 mln zł. Konkurencyjna oferta Elbitu była pierwotnie znacznie droższa - Hermesy 450W miały kosztować 261 mln zł. Trzecia oferta - także izraelskiego - IAI została odrzucona z przyczyn formalnych. Ostateczna cena została zaoferowana w wyniku aukcji elektronicznej, która rozpoczęła się dziś o 10:00. W programie modernizacji SZ MON przewidywało wydanie na kupowane systemy 186 mln zł.

Jeden z zakupionych zestawów ma trafić w ciągu 7 miesięcy do Afganistanu. Drugi ma służyć do szkolenia obsług (Taktyczne bsl dla PKW-A po raz czwarty).

Wiceminister Marcin Idzik powiedział, że ocena oferowanych zestawów obejmowała także analizę kosztów ich eksploatacji przez 20 lat, co wydaje się okresem znacznie dłuższym niż realny czas używania takich systemów. Krytycy wyboru MON twierdzą, że resort znacznie zaniżył wymagania wobec kupowanych bsl, rezygnując m.in. z możliwości realizowania przez nie zaawansowanego rozpoznania radioelektronicznego. Oferta Elbitu, oferującego wyrób o większych możliwościach, musiała być w tej sytuacji droższa niż ADS.

Jednym z atutów Aerostara była realizowana już od kilku lat współpraca MON z jego producentem, dostarczającym SZ RP bsl Orbiter (11 w służbie Wojsk Lądowych i 4 w DWS).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.