Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

III Świdnik Air Festival

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Lotnictwo wojskowe, Sporty lotnicze, 10 maja 2023

Za niespełna miesiąc na lotnisku trawiastym w Świdniku odbędą się największe pokazy lotnicze w regionie. Wczoraj, 9 maja 2023, podczas konferencji prasowej organizatorzy poinformowali o kolejnych gwiazdach lotniczych pokazów oraz uruchomieniu sprzedaży biletów na III Świdnik Air Festival 2023.

/ Zdjęcie: Zdzisław Kosenko

Dotąd organizatorzy ujawnili kilka załóg, które wystąpią podczas czerwcowych pokazów. Podczas konferencji obecny był Dyrektor tegorocznych pokazów lotniczych Maciej Madej, który przedstawił więcej szczegółów dotyczących programu. Największymi gwiazdami świdnickiej imprezy będą samoloty odrzutowe Lim-2 i SBLim-2 Fundacji Eskadra, za których sterami usiądą Bartłomiej Maciejczyk i Mateusz Strama, Łukasz Czepiela, który wykona akrobację na samolocie Edge540 i legenda akrobacji lotniczej – litewski pilot Jurgis Kayris na Su-31.

Ciekawostką będzie pokaz słowackiej grupy Retro Sky Team, która zaprezentuje rekonstrukcję bitwy powietrznej z czasów II wojny światowej. Na świdnickim niebie pojawią się też odrzutowce TS-11 Iskra, grupa akrobacyjna Firebirds i historyczny An-2 Wiedeńczyk. Finałem będzie pokaz nocny w wykonaniu Marka Choima na samolocie Extra-330sc, formacji AeroSparx (na zdjęciu) i Flying Dragon Team i śmigłowca Bo-105.

Świdnik Air Festiwal to także wystawy samolotów i sprzętu wojskowego. Obecność wojska przyjmie formułę stoisk informacyjno-promocyjno-rekrutacyjny, gdzie będzie można będzie zapoznać się z nowoczesnym sprzętem wojskowym, porozmawiać z operatorami sprzętu i rekruterami oraz poznać ofertę wojska, która jest niezwykle bogata i atrakcyjna. A poprzez złożenie wniosku zgłosić się do wybranej przez siebie ochotniczej formy pełnienie służby.

Pojawi się też płatna strefa dla spotterów i fotografów lotniczych z udogodnieniami w postaci wygodnego podestu oraz strefy cienia.

Bilety będzie można kupić przez internet za pośrednictwem serwisu biletyna.pl. Będą dostępne również w kasie kina Lot. Razem ze sprzedażą biletów zostało uruchomione przyjmowanie akredytacji dziennikarskich i spotterskich.

W dniu wydarzenia bilety będzie można zakupić w kasach przy wejściu głównym na teren imprezy. W tym roku z biletów ulgowych będą mogli skorzystać wszyscy mieszkańcy Świdnika, a dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny i Ogólnopolską Kartę Seniora przygotowano specjalną ofertę.

Bilet ulgowy: w przedsprzedaży 30 zł; w dniu imprezy 40 zł; dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny/ Ogólnopolskiej Karty Seniora 25 zł. Bilet normalny: w przedsprzedaży 40 zł; w dniu imprezy 50 zł; dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny 35 zł. Bilet Spotter: 100 zł. Bilet VIP: 200 zł. 4 czerwca kasy i punkty czynne będą od godziny 10:30.

Wszystkie bilety zakupione online będą podlegały w dniu imprezy wymianie na opaskę upoważniającą do wejścia na teren pokazów – w punktach wymiany zlokalizowanych obok kas przy wejściu na teren imprezy.

Jednym z patronów medialnych III Świdnik Air Festival jest ML Skrzydlata Polska.

Więcej informacji i regulaminy dostępne są na stronie: https://air-festival.swidnik.pl.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.