Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wydała Certyfikat Typu śmigłowcowi Airbus Helicopters H160. Dokument umożliwia tej konstrukcji wejście na rynek amerykański.
H160 otrzymał w lipcu 2020 analogiczny dokument Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej (EASA). Airbus Helicopters otrzymał zamówienia na ponad 100 śmigłowców tego typu z całego świata, w tym na kilkanaście od klientów z USA. Wiropłat wszedł do służby w Japonii, Brazylii, Arabii Saudyjskiej i Europie.
H160 przeznaczony jest do transportu morskiego w przemyśle energetycznym, dla lotnictwa prywatnego i biznesowego, ratownictwa medycznego, komercyjnego transportu pasażerskiego oraz służb publicznych, a także do działań poszukiwawczo-ratowniczych i policyjnych.
Pierwszy w Ameryce Północnej kompleksowy symulator lotu H160 poziomu D zostanie zlokalizowany w Centrum Symulacji Helisim w zakładach Airbus Helicopters, Inc. w Grand Prairie w Teksasie. Urządzenie ma zostać uruchomione w drugiej połowie 2025 (Air Corporate zamawia 43 śmigłowce Airbusa, 2023-05-28, 50 H160 dla GDAT , 2023-04-07).