Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Flaris i EDGE Group łączą siły

Przemysł lotniczy, Bezzałogowce, Nowe technologie, 14 listopada 2023

Polska spółka Flaris sprzedała 50% udziałów EDGE Group z Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Nawiązane w ten sposób partnerstwo pozwoli zrealizować inwestycje w technologię nowej generacji. Utworzona zostanie spółka joint venture, której celem ma być rozwój bezzałogowca Sinyar zbudowanego na bazie Flarisa LAR1.

Bezzałogowa wersja Flarisa LAR1 – Sinyar – prezentowana na Dubai Air Show 2023 / Zdjęcie: Flaris

Pierwsze efekty polsko-emirackiej współpracy można zobaczyć w czasie Dubai Airshow 2023, które odbywa się w dniach 13-17 listopada 2023. W czasie wystawy omówiona zostanie konwersja załogowego Flarisa na bsl z technologiami autonomicznymi w celu zaspokojenia dynamicznych potrzeb współczesnej obronności.

Połączenie sił z EDGE stanowi kamień milowy dla Flaris i podkreśla nasze wspólne zaangażowanie w doskonałość inżynieryjną i innowacje. Planowane przez nich zmiany, zwłaszcza w zakresie lotów autonomicznych i zaawansowanej technologii silników, doskonale wpisują się w naszą misję polegającą na przesuwaniu granic możliwości osobistych odrzutowców. Nasza połączona wiedza niewątpliwie utoruje drogę do dalszego postępu w przemyśle lotniczym – powiedział Rafał Ładziński, dyrektor generalny Flaris.

Włączenie możliwości inżynieryjnych Flaris i szerokiej gamy odrzutowców do naszego ekosystemu to strategiczne posunięcie dla EDGE, które zaznaczy naszą ekspansję w kierunku produkcji silników odrzutowych i zaawansowanych technologii lotniczych, a także zwiększy znaczącą wartość w naszym portfolio zaawansowanych technologii. Przewidujemy możliwości, jakie niesie ze sobą ta strategiczna inwestycja i wspólne przedsięwzięcie, szczególnie w zakresie przekształcania obecnych technologii lotniczych w systemy bezzałogowe – dodał Mansour AlMulla, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny EDGE Group (EDGE przejmuje Milrem Robotics, 2023-02-16, Dwóch pilotów na pokładzie Flarisa, 2022-09-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.