Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Brazylia pozyska pokpr MANSUP

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 15 listopada 2023

Wczoraj, 14 listopada 2023, podczas Dubai Airshow 2023 doszło do podpisania listu intencyjnego między EDGE Group a Marinha do Brasil (brazylijską marynarką wojenną) w sprawie pozyskania pocisków przeciwokrętowych. Brazylijczycy zamierzają zakupić uzbrojenie przeciwokrętowe o wartości 600 mln AED (660 mln PLN).

Pociski MANSUP-ER mają zasięg zwiększony do 200 km / Zdjęcie: EDGE Group

Transakcja ma objąć rozwijane już od lat przez Brazylijczyków pociski Míssil Antinavio Nacional (MANSUP) o zasięgu ok. 100 km i rozwijane wspólnie z emiracką EDGE Group pociski MANSUP-ER o zasięgu zwiększonym do 200 km. System uzbrojenia jest trudny do wykrycia dzięki poruszaniu się blisko powierzchni (sea skimming), wyposażony jest w układ nawigacji inercyjnej i aktywną stację radiolokacyjną do naprowadzania na cel. Dostawcą uzbrojenia ma być EDGE Group, która w czerwcu br. zakupiła 50% udziałów w brazylijskim przedsiębiorstwie SIATT. Brazylijczycy odpowiadają za układ naprowadzania, nawigacji, kierowania i wyposażenie telemetryczne (Brazylijsko-emirackie pokpr, 2023-06-26).

Pociski MANSUP-ER zostały opracowane by spełnić wymagania marynarki wojennej ZEA, Brazylii a także klientów eksportowych. Obecnie trwają rozmowy z kilkoma potencjalnymi odbiorcami zagranicznymi (EDGE Group na Dubai Airshow 2023, 2023-11-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.